Umenie, víno a kulinárstvo v novom regionálnom obchode

VÁŠ OBCHOD / V regionálnom obchode bude takmer 190 výrobkov. Slúžiť však bude aj ako informačná kancelária pre turistov.

SANDRA FRANK

HOLLABRUNN /Okresné mesto bude čo nevidieť bohatšie o novú predajňu, a síce regionálny obchod. Zariadenie, v ktorom sa točí všetko okolo umenia, vína a kulinárstva regiónu, sa nachádza v južnej časti hollabrunnskej „mestskej sály“, ako tu nazývajú kultúrny dom, a má sa stať „ jedálňou, respektíve vinárňou Hollabrunnčanov“, dúfa primátor Erwin Bernreiter.

V regionálnom obchode je 190 rozličných výrobkov

V tomto obchode so špecialitami má byť v budúcnosti okolo 190 rôznych výrobkov z Hollabrunnu, okolia Hollabrunnu a partnerského mesta Holíč. „Ťažisko je predovšetkým vo víne“, konštatoval koordinátor projektu Helmut Wunderl. V regionálnom obchode ponúka 13 vinárov z okolia Hollabrunnu a z Holíča na predaj svoj zlatý mok. Jeden krát za mesiac bude v obchode aj prezentácia vín. Ako prví to budú vinári z Oberfellabrunnu, ktorí 20. mája usporiadajú príjemný večer. Typická a dominantná bude v obchode téma „Holla“ (nárečový výraz pre Holler, čo znamená baza). Výrobkom z bazy je teda venovaná osobitná pozornosť. V ponuke nechýbajú šťavy, šumivé vína, destiláty, želé z bazových kvetov a plodov. Okrem kulinárskych špecialít a chutných vín tu možno kúpiť najrozličnejšie suveníry.

Hollabrunnský regionálny obchod, ktorý bude otvorený 18. apríla 2010 (bližšie informácie v Infoboxe), nemá však slúžiť len ako predajňa dobrôt, ale má sa stať informačným strediskom pre návštevníkov. V obchode dostanete informáciu o možnostiach prenocovania alebo aj o tom, kde sa dá dobre najesť.

Regionálny obchod prispeje predovšetkým k zvyšovaniu úrovne znalosti regiónu, podpore tvorby nových hodnôt a upevneniu vedomia vysokej kvality výrobkov. Súčasne budú vytvorené nové pracovné miesta. Tie obsadí ženský projekt „Luna“. Luna sa zameriava na preškoľovanie nezamestnaných žien. Regionálny obchod bude teda využívaný aj ako školiace miesto.

O OTVORENÍ

Nový Regionálny obchod v južnom krídle kultúrneho domu (Josef-Werislein-Strasse 11) bude oficiálne otvorený 18. apríla 2010

Pripravený je pestrý program v čase od 10. do 17. hodiny:

  • o 10. hodine začne program „Warm-up“ pre Ranný dúšok s Rádiom Niederösterreich
  • o 11. hodine začína relácia Ranný dúšok, ktoré bude moderovať Hannes Wolfsbauer
  • o 12,30 nasleduje otvorenie regionálneho obchodu. Zúčastnia sa ho aj predstavitelia partnerského mesta Holíč.
  • o 15. hodine budú prezentované víťazné vína z okolia Hollabrunnu za rok 2010. Nasledovať bude pozvanie na ochutnávku vín.

Po celý deň budú zdarma ponúkané dobroty a špeciality z okolia Hollabrunnu, hrať bude skupina Weinviertler Fiata-musi, voĺný vstup bude na detské atrakcie, tanečnú show Tanečnej školy Mühlsiegl, filmy Ferry Seher, pozdravný program z Holíča a klavírne vystúpenie Snoopy Forster

/ Preklad článku z rakúskej tlače - Týždeň 15/2010 , MESTO HOLLABRUNN 9 /